جشنواره ملی نقد متون و کتب علوم انسانی در آستانه برگزاری است
اولین جشنواره ملی نقد متون و کتب علوم انسانی به همت شورای بررسی متون و کتب علوم انسانی و با حمایت بیش از 20دانشگاه، دانشکده علوم انسانی و مرکز علمی در 30 آذرماه سال جاری در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.
 
جشنواره ملی نقد متون و کتب علوم انسانی در آستانه برگزاری است
 
اولین جشنواره ملی نقد متون و کتب علوم انسانی به همت شورای بررسی متون و کتب علوم انسانی و با حمایت بیش از 20دانشگاه، دانشکده علوم انسانی، انجمن علمی و مرکز علمی در 30 آذرماه سال جاری در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.

این جشنواره به پاس بیش از دو دهـه تجربه حرفه‌ای و فعالیت شورا در حوزه نقد و بررسی متون علوم انسانی با حضور پیشکسوتان و فعالان علوم انسانی، اعضای گروه‌های شورای متون و ناقدین حوزه علوم انسانی برگزار می گردد.

دکتر حسینعلی قبادی، رئیس پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی در این خصوص گفت: شورای بررسی متون و کتب علوم انسانی نخستین مجموعه علمی و پژ‍وهشي در نظام جمهوری اسلامی ایران است که به بررسی و نقد کتب دانشگاهی و منابع علوم انسانی می­پردازد. رسالت،‌ اهداف و برنامه‌هاي راهبردی شوراي بررسي متون و كتب علوم انساني در جهت ترويج جريان نقد متون علمي در جامعه علمي كشور تعریف شده و حلقه وصل حوزه علوم انساني به اين جريان است.

وی افزود: در همایش ملی «نقد متون و کتب علوم انسانی» همراه با بازشناسی و نکوداشت دو دهه فعالیت شورای بررسی متون که توسط پژوهشگاه علوم انسانی و شورای بررسی متون و با همکاری سایر دانشگاه‌ها و مراکز علمی و پژوهشی کشور برگزار می‌گردد، امیدواریم یک رویداد علمی و فرهنگی شایسته رقم بخورد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای بررسی متون و کتب علوم انسانی، بیش از 100 مقاله در این همایش پذیرفته شده است. دکتر جان اله کریمی مطهر، دبیر علمی همایش در این باره گفت: همایش نقد متون در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) نمایه شده است و مقالات ارسالی به همایش نقد از پراکندگی دانشگاهی و جغرافیایی مناسبی حکایت دارد به گونه ای که حدوداً از 40دانشگاه یا مرکز علمی متعلق به بیش از 20استان کشور مقاله به سامانه همایش ارسال شده است. وی افزود: بیشترین تعداد مقالات به ترتیب در محورهای تجارب حرفه‌ای نقد و مبانی نقد تعلق دارد.

کریمی مطهر به پیش‌همایش ها نیز اشاره کرد و گفت: برای همایش اصلی تعدادی پیش همایش توسط گروه‌های تخصصی شورای بررسی متون در قالب سمینار، نشست علمی یا تخصصی همانند نشست تخصصی «روش‌شناسی، آداب و فرهنگ نقد علمی» برگزار شد.

دبیر علمی همایش خبر داد که در این همایش از ناقدان برتر و مقالات برتر حوزه نقد نیز تقدیر می شود.


 
1396/9/23


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 451
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )