این جلسه با خوشامدگویی خانم دکتر بروجردی ریاست کتابخانه ملی شروع شد. دکتر بروجردی ضمن معرفی سازمان اسناد و کتابخانه ملی، گزارشی از عملکرد این سازمان ارائه داد.  پس از آن دکتر قبادی به ایراد سخن پرداخت و گفت: امروز امیدواریم که بستر مناسبی برای ارتباطات بیشتر و همکاری عالی‌تر میان این سازمان و پژوهشگاه و شورای بررسی متون و گروههای تخصصی آن فراهم شود.

دکتر کریمی در ادامه، گزارش موفقیت شورا و پژوهشنامه انتقادی در کسب جایگاه برتر هفدهمین جشنواره نقد کتاب و تشکر از همه گروههای تخصصی و اعضای دبیرخانه شورا، اعضای هیأت تحریریه در کسب چنین افتخاری نقش داشتند.

در ادامه، کلیپ آشنایی با ظرفیت های سازمان اسناد وکتابخانه ملی پخش شد و سپس نگاه آینده‌پژوهانه به ساختار سازمانی شورا (با توجه به برنامه دوم توسعه راهبردی پژوهشگاه و تشکیل مرکز نقد و اعتلای علوم انسانی) مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

مقرر شد که با توجه به امکانات مناسب کتابخانه ملی و انعقاد تفاهمنامه میان پژوهشگاه و کتابخانه ملی مدیران و دبیران گروههای تخصصی شورا با هماهنگی دبیرخانه شورا از فضای مناسب و امکانات علمی و پژوهشی کتابخانه ملی با برگزاری نشستهای تخصصی علمی استفاده نمایند.

همچنین در خصوص نشست و کرسی تخصصی گروه فقه و حقوق شورای بررسی متون با عنوان: الف) کرسی ترویجی «انتقادی ـ اصلاحی» مقررات قانونی مربوط به تابعیت در حقوق ایران و جنسیت با تأکید بر تأثیر مثبت و منفی بر تابعیت زوجین و ب) نشست بررسی لایحه حفظ کرامت و حمایت از زنان در برابر خشونت، مقرر شد نشست گروه فقه و حقوق با توجه به بحث و بررسی به عمل آمده و پیشنهادهای سازنده و ابراز آمادگی گروههای تخصصی علوم اجتماعی، روان‌شناسی و گروه مطالعات زنان پژوهشگاه مبنی بر مشارکت در نشست و تقویت دیدگاه‌های علمی موجود نسبت به موضوع خشونت علیه زنان و تابعیت مقرر شد که این نشست به صورت میان رشته‌ای برگزار شود. بنابراین گروه فقه و حقوق برنامه نشست را با توجه به این رویکرد پیشنهادی آماده و ارایه خواهند کرد.

در پایان این نشست نیز از نفایس، منابع‌خطی و تالارهای مطالعات ایرانی‌- اسلامی سازمان اسناد وکتابخانه ملی بازدید بعمل آمد.
 
 
 

   1400/4/12 15:08    تعداد بازدید :  163


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 163
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )