با حمایت شورای بررسی متون و کتب علوم انسانی
نشست اساتيد زبان فارسى و زبان روسی دو کشور ایران و روس برگزار شد


 
نشست علمی گروه زبان روسی و اسلاوی دانشگاه شهید بهشتی با حضور سه نفر از اساتید دانشگاه دولتی زبانشناسی مسکو و با حمایت شورای بررسی متون و کتب علوم انسانی و انجمن ایرانی زبان و ادبیات روسی و همیاری روابط بین الملل دانشگاه علامه طباطبائی (ره) صبح یکشنبه، سی‌ام مهرماه و از ساعت 10 الی 12 در سالن ناصرخسروی دانشکده‌ی ادبیات و علوم انسانی دانشگاه شهيد بهشتی برگزار شد.
 
دراين نشست که اساتيد زبان فارسى و روسی هر دو کشور حضور داشتند، به موضوعاتی نظیر تبادلات فرهنگی و تفاوت های زبان روسی و فارسی پرداخته شد.
دکتر پالیشوک، رئیس مرکز زبان و ادبیات فارسی دانشگاه دولتی زبان‌شناسی مسکو، به ویژگی‌های آموزش زبان‌های فارسی و روسی به مترجمان، با تاکید بر مسائل فرهنگی اشاره کرد، سپس خانم دکتر گوسینووا، یکی دیگر از اعضای هیئت روسی و معاون رئیس دانشگاه دولتی زبان‌شناسی مسکو، به بررسی علایم سجاوندی و دیالوگ در فیلم‌های سینمایی پلیسی پرداخت و همچنین در ادامه‌ جلسه، پروفسور سیلانتیف، استاد فرهنگ‏پژوهی دانشگاه دولتی زبان‏شناسی مسکو، درباره‌ همکاری مشترک ایران و روسیه در زمینه مبارزه با افراط گرایی و تروریسم و چشم اندازهای آینده آن سخنرانی کردند. در پایان نشست، ضمن جمع‌بندی موضوعات مطرح شده، دانشجویان و علاقه‌مندان زبان روسی حاضر در جلسه، پرسش‌های خود را حول مسائل مطرح شده، بیان کردند.

پس از اتمام سخنرانی و جلسه پرسش و پاسخ، ضیافتی با حضور دکتر اسماعیل‏پور، رئیس مرکز «آزفا» برگزار  شد و در انتها، یک جلد «شاهنامه فردوسی» از طرف گروه زبان روسی و اسلاوی به هیات روسی اهدا شد.
 
   1396/8/7 08:49    تعداد بازدید :  492


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 492
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )