نشست تخصصی ایران در جنگ: از چالدران تا جنگ تحمیلی
نشست تخصصی ایران در جنگ به همت گروه علوم سیاسی شورای بررسی متون و با حضور مترجم و برخی از اساتید مطرح کشور در تاریخ 8 بهمن ماه 1397 در محل پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار خواهد شد.
 
ایران در جنگ
از چالدران تا جنگ تحمیلی
 

 
موضوع جنگ و صلح همواره از موضوعات حساس در طول تاریخ زندگی بشری به شمار می­ آید. چنین موضوعی هم نظام­ های سیاسی و هم نظام­ های علمی و دانشگاهی را به خود مشغول داشته است.
در چنین افقی، گروه علوم سیاسی شورای بررسی متون و کتب علوم انسانی در ادامه سلسله نشست­ های تخصصی خود با همکاری انجمن علمی مطالعات صلح ایران به نقد و بررسی کتاب «ایران در جنگ: از چالدران تا جنگ تحمیلی» می­ پردازد.
این اثر که به زبان فارسی ترجمه شده است سیر تطور جنگ و نظامی­ گری در ایران را در دوره های تاریخی مختلف به خوبی تحلیل و واکاوی نموده است. نویسنده کتاب، تاریخ جنگی ایران را از سلسه صفوی در قرون دهم و یازدهم هجری قمری تا انقلاب اسلامی در سال ١٣٥٧ و پس از آن پیگیری کرده، تا چگونگی تحولات حکومت جدید ایران و نحوه شکل‌گیری روابط آن را با غرب، تحت تأثیر جنگ نشان دهد.
کتاب «ایران در جنگ» خوانندگان را در جریان تاریخِ جنگی ایران طی زمامداری صفویان، نادرشاه، زندیه، قاجارها، پهلوی و به دنبال آن آغاز جمهوری اسلامی در سال ١٣٥٧ و جنگ ایران و عراق قرار می‌دهد.این کتاب نه‌تنها تاریخ جنگ‌های ایران را پوشش داده بلکه به تحولات در عرصه های فناوری، ساخت جنگ‌افزار و سلاح نیز نظری انداخته تا تاریخ کاملی از ایران در جنگ ارائه داده باشد.
نشست تخصصی مذکور با حضور مترجم و برخی از اساتید مطرح کشور در تاریخ 8 بهمن ماه 1397
در محل پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار خواهد شد.

1397/11/3


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 316
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )