نشست تخصصی نقد و بررسی کتاب تصانیف اقبال با حضور مجازی پروفسور رفیع الدین هاشمی، استاد و نویسنده این کتاب به صورت  آنلاین در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار شد. این نشست روزسه شنبه  مورخ 15/12/96 به صورت ویدئو کنفرانس و به همت کمیتة تخصصی زبان اردو (گروه زبان های خارجي شوراي بررسي متون و كتب علوم انساني) تشکیل گردید.
 
شایان ذکر است، در این نشست تخصصی دکتر محمد کیومرثی، دکتر علی بیات، دکتر علی کاوسی نژاد و سایر دانشجویان زبان اردو حضور داشتند. دکتر علی بیات، به عنوان مدیر گروه کمیته زبان اردو گروه زبان‌های خارجی سازماندهی برگزاری این نشست را برعهده داشت.

دکتر اول در مقدمه‌ای کوتاه خود را معرفی کرد و با نویسنده معروف "تصانیف اقبال" با افکار خود صحبت کرد و به دانش ما در مورد وقایع تاریخی اشاره کرد.  اساتید دانشگاه تهران از دکتر فاروق هاشمی سوالاتی را پرسیدند كه ایشان به روش بسیار خوبی پاسخ دادند.

دانشجویان دانشگاه تهران نیز طی این نشست ویدئوی همچنین درباره موضوع اقبال، با پروفسور رفیع الدین هاشمی، صحبت کردند و مورد تشویق قرار گرفتند. در این جلسه مطرح شد، ارتباطات نزدیکی می توان با دانشگاه جوامع اردو زبان بصورت مجازی برقرار کرد،  انتظار می رود اساتید زبان اردوی پاکستان در این زمینه با ما در آینده همکاری بیشتری داشته باشند.
 
 
   1396/12/26 10:20    تعداد بازدید :  542


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 542
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )