نقد و بررسی کتاب پارادایم جدید
گروه علوم سیاسی شورای بررسی متونِ، نشست نقد و بررسی کتاب «پارادایم جدید» اثر آلن تورن برگزار کرد.

 
گروه علوم سیاسی شورای بررسی متونِ پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی، در راستای برنامه های علمی سال 1397، نشستی تخصصی پیرامون نقد و بررسی کتاب «پارادایم جدید» اثر آلن تورن را با حضور مترجم کتاب سلمان صادقی­زاده در تاریخ سه شنبه 13 شهریورماه برگزار نمود.

 
آلن تورن از جامعه شناسان و متفکران برجسته جهان معاصر است که برخی از آثار او نیز سال های قبل در ایران ترجمه شده است. در این نشست اعضای گروه به همراه مهمانان و مترجم اثر به بحث و بررسی علمی- تحلیلی پیرامون متن مورد نظر پرداختند. در ابتدای جلسه آقای صادقی زاده عضو محترم هیات علمی پژوهشگاه علوم انسانی ضمن معرفی آلن تورن و ویژگی های فکری این اندیشمند فرانسوی، به تشریح نکات کلیدی کتاب پارادایم جدید پرداختند. وی هم چنین ضمن تشریح محورهای اصلی اثر، به اهمیت اندیشه تورن برای جامعه سیاسی ایران اشاره نمودند. در این نشست اعضای گروه علوم سیاسی عباس خلجی، محمد سالار کسرایی، فرهاد دانشنیا، حاکم قاسمی، رضا نجف زاده و مختار نوری دبیر گروه حضور داشتند.
همچنین در این جلسه اساتیدی از گروه علوم سیاسی دانشگاه شاهد و مرکز پژوهشی امنیت و جامعه پژوهشگاه علوم انسانی مشارکت داشتند. در این نشست تخصصی پس از ارائه مباحث توسط مترجم، هر یک از اعضای محترم وارد بحث و گفتگوی انتقادی با ایشان شدند. اعضای جلسه ضمن تقدیر از زحمات مترجم اثر، نکاتی را در خصوص مباحث وی مطرح نمودند و عمده مباحث دارای رویکردی نقادانه نسبت به اثر مورد بررسی بود. مباحث این نشست به صورت تفصیلی در نقدنامه تخصصی گروه علوم سیاسی در سال 1397 ارائه خواهد شد.
1397/6/19


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 403
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )