کتاب «متون و قواعد زبان عربی 2» منتشر شد
کتاب «متون و قواعد زبان عربی 2» توسط دکتر عیسی متقی زاده، رئیس گروه زبان و ادبیات عربی شورای بررسی متون و کتب علوم انسانی منتشر شد
 


 
کتاب «متون و قواعد زبان عربی 2» تألیف دکتر عیسی متقی زاده، رئیس گروه زبان و ادبیات عربی شورای بررسی متون و کتب علوم انسانی، توسط انتشارات فاطمی به زیور طبع آراسته شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای بررسی متون، از آنجا که این کتاب ویژه ی دانشجویان رشته ی زبان و ادبیات فارسی است، فرصتی را فراهم کرده است تا مؤلف با بهره گیری از تجربیات علمی- آموزشی خویش و استفاده از نظرات سودمند همکاران و دیگر مطالعات، بتواند کتابی متناسب با نیاز دانشجویان رشته زبان و ادبیات فارسی و مطابق با اهداف آموزشی و سرفصل های جدید مصوب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تألیف کند.

از آنجا که در سرفصل های جدید وزارت علوم، قواعد و متون به شکل تلفیقی دیده شده اند، در طراحی و تهیه متون، به دلیل اهمیتی که از جهات آموزشی دارد سعی شده است از متون متنوع و جذاب استفاده شود.

مجموعه «متون و قواعد عربی» در 6 جلد طراحی شده است که در مجلدات 1 و 2 به مباحث صرفی و در چهار جلد بعدی به مباحث نحوی و ترجمه پرداخته خواهد شد.

لازم به توضیح است که از ویژگی های متمایز جلد دوم این مجموعه، افزودن بخش های «نماذج أدبیة»، «للمطالعة» و «بازتاب زبان عربی در زبان فارسی» به کتاب است. به طوری که مؤلف در پایان هر درس، نمونه هایی از متون ادبی زبان عربی را به منظور تسهیل یادگیری قواعد هر درس آورده است و سپس بخشی را برای مطالعه آزاد دانشجویان تحت عنوان «للمطالعه» و در نهایت بخشی را به منظور بیان ارتباط زبان عربی با زبان فارسی، تحت عنوان «بازتاب زبان عربی در زبان فارسی» آورده است.

 
1395/12/18


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 597
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )