کنفرانس علمی هزاره خیام در اسپانیا برگزار خواهد شد
کنفرانس علمی هزاره خیام به مدت دو روز، ۲۷ بهمن در دانشگاه نبریخا و ۲۸ بهمن در دانشگاه کمپلوتنسه برگزار خواهد شد.

کنفرانس علمی هزاره خیام  در اسپانیا  برگزار خواهد شد

"مرکز ایرانشناسی خیام" که در مارس 2018   زیر نظر دانشگاه علامه طباطبایی در دانشگاه نبریخای مادرید افتتاح شده است، مرکزی علمی و فرهنگی است که به معرفی فرهنگ، آداب و رسوم، زبان و  تاریخ ایران  می پردازد. در این راستا  دوره های آموزش زبان فارسی به صورت مداوم در آن برگزار و برنامه های معرفی چهره های علمی و فرهنگی و هنری ایران در دستور کار این مرکز قرار دارد. از این رو در صددیم تا در بیست و هفتم و بیست و هشتم بهمن ماه  به مناسبت هزاره خیام، طی کنفرانسی علمی، هزاره خیام،  این شاعر، منجم، ریاضیدان و فیلسوف را با حضور متخصصان و علاقه مندان در اسپانیا برگزار نماییم.

 

 

فراخوان مقاله کنفرانس بین المللی «هزاره خیام»
 
فراخوان مقاله کنفرانس بین المللی «هزاره خیام»
دکتر نجمه شبیری مدیر گروه آموزشی زبان اسپانیایی و رئیس این کنفرانس در گفت و گو با روابط عمومی دانشگاه ضمن اعلام این خبر گفت: این کنفرانس بین المللی با پیشنهاد دانشگاه علامه طباطبائی و در راستای نام گذاری سال جاری با نام هزار خیام از سوی مرکز فرهنگ ایرانی و زبان فارسی «خیام» در اسپانیا که زیر نظر دانشگاه علامه طباطبائی در دانشگاه نبریخا راه اندازی شده است، برگزار خواهد شد.
او با اشاره به گسترش و توسعه همکاری ها در قالب تفاهم نامه های همکاری متقابل میان دانشگاه علامه طباطبائی و دانشگاه های اسپانیا افزود: این کنفرانس علمی بین المللی به دنبال راه اندازی مرکز فرهنگ ایرانی و زبان فارسی «خیام» در دانشگاه نبریخا که زیر نظر دانشگاه علامه طباطبائی فعالیت می نماید با هدف معرفی فرهنگ ایرانی و دانشمندان نامی آن و بررسی ابعاد مختلف شخصیت علمی این دانشمند ایرانی در سطح بین المللی تدارک دیده شده است.
دکتر شبیری بابیان محورهای همایش اضافه کرد: خیام در کشورهای مختلف جهان، وجوه مختلف شخصیت خیام، رباعیات مستند خیام، چهره خیام در شرق و غرب، ترجمه پذیری رباعیات خیام، خیام و حکمت، خیام و نجوم، خیام و ریاضی، خیام و شعر، خیام و عرفان ازجمله محورهای موردبررسی این کنفرانس دوروزه با حضور استادان، صاحب‌نظران و شخصیت‌های علمی و فرهنگی بین‌المللی خواهد بود.
او در خصوص زمان برگزاری کنفرانس گفت: این کنفرانس به مدت دو روز، ۲۷ بهمن در دانشگاه نبریخا و ۲۸ بهمن در دانشگاه کمپلوتنسه برگزار خواهد شد.
لازم به ذکر است مرکز فرهنگ ایرانی و زبان فارسی خیام اولین مرکز آموزش زبان فارسی‌ است که دریکی‌ از دانشگاه‌های اسپانیا دایر شده است و با توجه به مسئولیت دانشگاه علامه طباطبائی به عنوان هماهنگ‌کننده روابط دانشگاهی ایران و اسپانیا این مرکز زیر نظر دانشگاه علامه طباطبائی فعالیت می‌نماید.
 

برای دریافت اطلاعات بیشتر به اینجا مراجعه نمایید.

1398/8/14


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 581
5.3/10 (تعداد آرا 8 نفر )