به همت شورای بررسی متون و کتب علوم انسانی برگزار شد:
گزارش سمينار اسلام در اسپانيا پس از ال اندلس
 
سمينار اسلام در اسپانيا پس از ال اندلس در سالن انديشه مورخ 23 فروردين ماه سال 1397  از 10:30 شروع شد و تا ساعت 13:00 ادامه داشت.

دكتر نجمه شبيري دبير علمي و دکتر مهدي محمدبيگي دبير اجرايي اين نشست معرفی شد. جلسه با خوش­آمدگویی دبیر گروه زبان‌های خارجی دكتر محمدبيگي به پروفسور لوييس برنابه و ديگر حاضرین در سمینار آغاز گشت. پس از آن خانم دكتر شبيري رئيس کمیتة تخصصی زبان و ادبیات اسپانيايي به عنوان دبير علمي سمينار ضمن خوش­آمدگویی به حضار و تشكر بابت سازماندهي اين نشست، به صورت مختصر پروفسور لوييس برنابه را معرفي كردند و براي شروع سخنراني از ايشان دعوت كرد ايشان نيز صحبت هاي خود را با تشكر از همكاران و دست اندركاران اين نشست آغاز كرد.

پروفسور برنابه، سخنرانی خود را به زبان اسپانيايي آغاز نمود و پس از آن به زبان انگليسي در مورد اسلام در اسپانيا پس از اندلس به ايراد سخن پرداخت و با بررسي روند تاريخي و جغرافيايي آن صحبت نمود و اشاره كرد كه متون و نسخ خطي فراواني در موضوع الخامياداس در اسپانيا وجود دارد كه هنوز بررسي نشده و جاي تحقيقات فراوان وجود دارد.

پس از سخنرانی پروفسور، حضار پرسش­هایی را مطرح کردند و ایشان نیز به تمامی پرسش­ها پاسخ دادند. همچنین، دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه­های مختلف از پروفسور برنابه درخصوص پرسش های خود درخواست راهنمایی کردند و قرار شد در آینده نزدیک فايل مكتوب سخنراني ايشان در سايت در اختيار متقاضيان قرار داده شود.

شایان ذکر است در این مراسم، اساتيد از دانشگاه علامه و دانشگاه آزاد اسلامي و تعدادي از دانشجویان دکتری، کارشناسی ارشد و کارشناسی زبان و ادبیات اسپانيايي از آن دانشگاه‌ها­ حضور فعال داشتند.

 
 
 
   1397/2/3 09:26    تعداد بازدید :  1032


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 1032
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )