گزارش نشست تخصصی: ستیز شهر و روستا در اندیشه سیاسی
 
با ارائه دکتر مجید توسلی رکن­ آبادی

 
گروه علوم سیاسی شورای بررسی متون و کتب علوم انسانیِ پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی در راستای برنامه ­های موردنظر خود در سال 1399 و حَسب همکاری با انجمن علوم سیاسی ایران در تاریخ 20 آذرماه 1399 نشستی تخصصی با سخنرانی دکتر مجید توسلی رکن­ آبادی پیرامون موضوع تازه­ای چون «ستیز شهر و روستا در اندیشه سیاسی» برگزار کرد.

در این نشست تخصصی دکتر توسلی دانشیار علوم سیاسی دانشگاه علوم و تحقیقات تهران و مدیر گروه علوم سیاسی شورای بررسی متون با ابتنای بر حوزه اندیشه سیاسی به مناسبات شهر و روستا و تحولات موجود در این عرصه پرداختند. ایشان در این نشست که با همکاری گروه علوم سیاسی شورا و کمیته ادبیات و سیاست انجمن علوم سیاسی و در فضای مجازی برگزار گردید به موضوع جالب و مغفول مانده­ای همچون ستیز شهر و روستا پرداختند و موضوع مذکور را از دریچه اندیشمندان و متفکران این حوزه مورد مداقه و بررسی قرار دادند. مناسبات شهر و روستا و گذار از روستامحوری به شهرمحوری از مباحثی است که در حوزه های مختلف فکری از جمله اندیشه سیاسی، جامعه شناسی و مطالعات توسعه به آن توجه شده است.
گروه علوم سیاسی با رویکردی کاملاً مسئله ­محور به این گونه مباحث ورود نموده و امیدوار است در عرصه سیاستگذاری این نوع موضوعات اندیشه­ ای بتوانند راهگشا باشند. جلسه مذکور با پرسش و پاسخ مخاطبان و علاقه­ مندان این حوزه به پایان رسید.
 


   1399/9/22 15:24    تعداد بازدید :  744


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 744
5.3/10 (تعداد آرا 32 نفر )