گزارش نشست گفتاری درباره نسبت نقد، حقیقت و قدرت
گفتاری درباره نسبت نقد، حقیقت و قدرت توسط گروه مدیریت شورای بررسی متون و کتب علوم انسانی برگزار شد.

گروه مديريت شوراي بررسي متون برگزار کرد:

نقد چيست؟
گفتاري درباره نسبت نقد، حقيقت و قدرت


 

اين پرسشي بنيادين در تاريخ انديشه است.  در مواجهه با يک پديده چگونه مي توان آن را نقد کرد و نقطه استقرار منتقد کجاست؟ گفتار حاضر تلاش  دارد تا با تاکيد بر مفهوم نقد درون ماندگاري، يک صورت بندي از مفهوم نقد ارائه کند که اثر را در فرايند توليدش همچون پديده اي تاريخي و زمان مند) توضيح دهد و با کنار گذاشتن سوژه محوري در فرآيند نقد از نقد درون ماندگار و زمان مند دفاع کند. از اين رو نسبت نقد و قدرت در نظام دانش طرح شده و باتعابيري همچون نقد سازنده و ... تعيين تکليف نظري خواهيم داشت.
 
زمان  و ساعت برگزاري:98/7/23 ساعت:17/30 الي 19/30
 
محل برگزاري: پژوهشگاه علوم انساني و مطالعات فرهنگي- سالن انديشه


گزارش نشست:

 
گروه مدیریت شورای بررسی متون و کتب علوم انسانی در راستای اهداف عالیه سند چشم انداز و بیانیه گام دوم انقلاب که تاکید بر سنگین کردن کفه عدالت در تقسیم امکانات عمومی کشور را دارد و با رویکردی جدید و با هدف گسترش مباحث مدیریت و نقد آن در سطح جامعه دانشگاهی کشور نیز جهت بهره مندی و مشارکت دانش آموختگان و پژوهشگران حوزه علوم انسانی در سراسر کشور اقدام به تمرکز زدایی فعالیت های خود از تهران نمود و در حرکتی نو با ایجاد شبکه ای از گروه های بررسی متون و کتب علوم انسانی استانی زیر نظر اساتید مطرح هر استان و با همکاری دانش آموختگان مقطع دکتری مدیریت در گام اول در استان خراسان رضوی به مرکزیت مشهد و نیز استان آذربایجان شرقی به مرکزیت تبریز اقدام به راه اندازی فعالیت های شورا با استانداردهای دفتر مرکزی نمود که امیدواریم این اقدام به رشد فرهنگ پژوهش و نقد در کشور منجر شود.
در راستای برگزاری سلسه نشست های تخصصی پیش بینی شده در سال 1398 و ایجاد زمینه همکاری شورای بررسی متون  با سراسر کشور در تاریخ 23 مهر ماه نشست گفتاری درباره نسبت نقد، حقیقت و قدرت توسط گروه مدیریت شورای بررسی متون و کتب علوم انسانی  در محل پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی راس ساعت 17:30 با سخنان آقای دکتر معمار زاده از اعضای شورای گروه مدیریت شروع گردید با حضور آقای دکتر دری ریاست محترم گروه مدیریت شورای بررسی متون همراهی گردید وسپس با سخنرانی مدعو محترم جناب آقای دکتر آرش حیدری ادامه یافت که بصورت همزمان در دانشگاه فردوسی مشهد به دبیری جلسه سرکار خانم دکتر شیما صفرمحمدلو و نیز محل دفتر نمایندگی شورای بررسی متون در تبریز به دبیری جلسه آقای دکتر کریم اسکندری  ویدیو کنفرانس گردید که علاوه بر مشارکت در فرایند برگزاری،حاضرین در هر 3 شهر به ایراد سوالات خود در خصوص موضوع پرداختند.
این جلسه با حضور جمعی از اساتید  همچون آقای دکتر تنکابنی رییس محترم پژوهشکده  علوم اجتماعی و نیز دانشجویان دکتری مدیریت تا ساعت 20 در مکان فوق ادامه یافت.

فایل صوتی و تصویری این نشست را از اینجا دریافت و مشاهده فرمایید.

1398/7/16


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 635
10/10 (تعداد آرا 1 نفر )