گزارش نقد، امروز
گروه زبان های خارجی شورای بررسی متون با همکاری دانشگاه بوعلی سینا همدان، "نقد، امروز": با سخنرانی پرفسور داروس از دانشگاه سوربن جدید (پاریس 3) فرانسه برگزار کرد
 
به همت شورای بررسی متون و کتب علوم انسانی برگزار شد:
گزارش نقد، امروز
 
سمینار نقد، امروز با پخش آیاتی چند از کلام­ا... مجید و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران در 4 آبان ماه سال جاری از 10 صبح شروع شد و تا ساعت 13 ادامه داشت. دکتر جان­اله کریمی‌مطهر، دبیر محترم شورای بررسی متون و کتب علوم انسانی و رئیس گروه زبان‌های خارجی با خوش­آمدگویی به حاضرین در سمینار، به طور مختصر شورای بررسی متون و کتب علوم انسانی را معرفی کرد و به فعالیت­ها و اهداف آن اشاره نمود.

دکتر مازیار مهیمنی، رئیس محترم کمیتة تخصصی زبان و ادبیات فرانسه در ادامه ضمن خوش­آمدگویی به حضار به معرفی سابقة فعالیت­های علمی پروفسور فیلیپ داروس و اقدامات انجام گرفته تا به امروز برای برگزاری این سمینار پرداخت. دکتر مهیمنی به عنوان دبیر علمی این سمینار از همکاری اعضای دانشگاه بوعلی سینا، دانشگاه فردوسی مشهد و رئیس انجمن ایرانی زبان و ادبیات فرانسه و اعضای آن قدردانی نمود.

پروفسور داروس، سخنرانی خود را آغاز نمود و به­منظور معرفی و توضیح آخرین وضعیت نقد ادبی در زمان حال، به یادآوری تاریخ نقد ادبی از سال 1960 میلادی پرداختند. سپس به آخرین کارکردها و نقش نقد ادبی در فرانسه و دیگر کشورها اشاره کرد.

پس از سخنرانی پروفسور داروس، حضار پرسش­هایی را مطرح کردند. ایشان نیز به­صورت مبسوط به تمامی پرسش­ها پاسخ دادند.  همچنین، دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه­های مختلف از پروفسور داروس درخصوص پروژه­های پایان­نامه و رسالة دکتری خود درخواست راهنمایی کردند و قرار شد در آینده نزدیک کمیته تخصصی زبان و ادبیات فرانسه منابع سخنرانی را که پروفسور داروس ارائه کردند برای حاضرین در سمینار ارسال کند.

شایان ذکر است در این مراسم، دکتر فتوحی، ریاست انجمن دوستی ایران و فرانسه، دکتر احمدی، ریاست انجمن ایرانی زبان و ادبیات فرانسه، دکتر شاهوردیانی، مدیر گروه زبان و ادبیات فرانسه دانشگاه تهران، دکتر رضا فارسیان، عضو هیئت علمی گروه زبان و ادبیات فرانسه دانشگاه فردوسی مشهد، و بسیاری از دانشجویان مقاطع تحصیلی دکتری، کارشناسی ارشد و کارشناسی زبان فرانسه از دانشگاه­ بوعلی سینا همدان، دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه تهران، دانشگاه علامه طباطبایی، دانشگاه الزهرا، دانشگاه اهواز و ... حضور فعال داشتند.


 
1396/8/13


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 487
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )