یکصد و شصت و نهمین جلسه گروه زبان و ادبیات عربی
جلسه 169 گروه زبان و ادبیات عربی شورای بررسی متون و کتب علوم انسانی، در تاریخ 13/07/96 در محل اتاق 321 پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی با حضور رئیس، اعضاء و دبیر گروه زبان و ادبیات عربی برگزار گردید.
این جلسه طبق دستورهای جلسه در چهار محور اصلی دنبال شد؛ در محور اول جلسه کتاب نقد در طراز جهانی که توسط مسؤلان کمیته ها بازبینی شده بود مورد نقد و بررسی قرار گرفت و پس از گفت و گو در نتیجه مشخص شد که موارد نقص در کمیته نقد ادبی، کمیته قدیم (دو بخش ناقص است)، کمیته ترجمه توسط مسولان کمیته ها انجام شود و ظرف دو سه روز آینده به دبیر گروه ارسال شود. در مورد عنوان کتاب بازنگری انجام شد و مقرر شد که کتاب تحت عنوان «کارنامه تحلیلی نقد متون گروه زبان و ادبیات عربی» باشد.
در محور دوم جلسه در خصوص نشست های نقد کتاب گفت و گو شد و مقرر شد، که نشست های زیر از آذرماه امسال اجرایی شوند: اولين نشست در دانشگاه شهید بهشتی برای کتاب ملمع در شعر فارسی تالیف دکتر رسولی، دومین نشست در دانشگاه تهران، قرار شد کتابی که مولف آن از دانشگاه تهران است انتخاب شود. سومین نشست در دانشگاه خوارزمی برای کتاب لغة الاعلام تالیف دکتر اشکوری، چهارمین نشست در دانشگاه شیراز برای کتاب ترجمه ادبیات تطبیقی ترجمه دکتر کیانی، پنجمین نشست در دانشگاه اصفهان برای کتاب دکتر خاقانی یا دکتر احمدیان، نشست آخر در دانشگاه خلیج فارس بوشهر یا پژوهشگاه علوم انسانی برای کتاب عروض و قافیه تالیف دکتر قهرمانی برگزار شود. در محور سوم جلسه بعد از گزارش اجمالی دبیر گروه از روند ارسال کتابهای سال 96 به داوران، کمیته ها یک به یک بررسی شد و مقرر گردید با توجه به اینکه روند نقد و بررسی در سال جدید، متفاوت از سالهای قبل است، اعضای محترم گروه، داوری ها را به طور کامل مطالعه کنند و اگر داوری مناسب نیست به ناقدان مجددا ارسال شوند.
در آخرین محور جلسه در مورد برگزاری پنل تخصصی همایش بحث شد و مقرر گردید پنلی در خصوص نقد روشهای آموزش برگزار شود. در مورد معرفی پیشکسوتان گروه زبان و ادبیات عربی، جناب آقایان دکتر حامد صدقی، دکتر آذرتاش آذرنوش، دکتر دیباجی، دکتر محمد علی آذرشب، دکتر سیدرضا نجفی معرفی شدند.
در خصوص معرفی داوران برتر گروه جناب آقای دکتر صادق عسگری، دکتر ابراهیم نامداری، دکتر یوسف نظری، دکتر وصال میمندی، دکتر محمد رضا ابن رسول، دکتر هادی نظری منظم، دکتر دانش محمدی، دکتر سجاد اسماعیلی، دکتر فرهاد رجبی و سرکار خانم دکتر اکبری زاده معرفی شدند. 
   1397/2/17 11:46    تعداد بازدید :  1102


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 1102
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )