يكصد و نود و هشتمین (198) جلسه شورای بررسی متون و کتب علوم انسانی

جلسه 198 شورای بررسی متون و کتب علوم انسانی در تاریخ 15/6/97  با سخنان رئیس شورا، گزارشی از اقدامات ویژه گروه ­ها، بحث و تبادل نظر در بارة شیوه و محتوای برگزاری دویستمین جلسة شورا و پیشنهادها و راهکارهای افزایش اثربخشی فعالیت های شورای بررسی متون برگزار شد.
شایان ذکر است، پیش از این جلسه، سالن جدید دبیرخانه شورا افتتاح شد و  نشست مشترک شورا و مدیران طرح اعتلاء نیز در  بخش دوم جلسه برگزار شد.
دکتر قبادی در ابتدای جلسه اظهار کرد: من در قالب پیشنهاد موضوعی را عرض می­کنم؛ نزدیک به 25 سال از عمر شورای بررسی متون می­گذرد. این سؤال باید بعد از این همه سال مطرح شود که آیا تمام مسائل امروز ما، مانند یک ربع قرن پیش است؟ آیا کتاب­های درسی و نظام دانشگاهی و کارکرد خود ما باید مثل یک ربع قرن پیش باید باشد؟ وی افزود: به نظر می­رسد که فاصلة بسیار زیادی میان متون درسی و دنیای اشتغال و کم کردن بیکاری و با وارد ساختن مفاهیم امید، نشاط و کارکردهای اجتماعی وجود دارد. مخصوصاً در حوزة کارآمدی اجتماعی این خلا احساس می­شود. باید تمام نشست­ها حول این محورها شکل بگیرد و زنده­تر و بالنده تر و نزدیک­تر به پدیده­های اجتماعی باشد.
دکتر کریمی مطهر، دبیر شورا نیز در ادامه اظهار کرد: برنامه 5 ساله شورا امسال به پایان می­رسد و از سال 98 باید یک برنامه جدید داشته باشیم.
در ادامه جلسه مقرر شد در برنامه ­های آتی گروه­ ها، تدوین کتب درسی دانشگاهی و تولید آثار فاخر و ماندگار در دستور کار همة گروه­ها قرار گیرد، اعضای معرفی شده گروه روان­شناسی که توسط رئیس محترم گروه پیشنهاد داده شد پس از بحث و تبادل نظر اعضای محترم شورا عضویت آن­ها به تصویب نهایی شورا رسید. مقرر شد که اعضای محترم کار گروه­های تخصصی شورای بررسی متون با کمیته علمی و اجرایی همایش ملی علوم انسانی و صنعت همکاری و مشارکت داشته باشند و محورهای همایش پس از تهیه عناوین و سرفصل­های آن برای گروه ­های تخصصی شورا ارسال شود.
   1397/11/29 18:57    تعداد بازدید :  461


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 461
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )