یکصد و هشتاد و چهارمین (184)  جلسه شورای بررسی متون و کتب علوم انسانی
  
جلسه 184 شورای بررسی متون و کتب علوم انسانی در تاریخ 7/2/96 با بحث و تبادل نظر در بارة اصلاحات فرآیند کنونی نقد کتاب، گزارش آخرین وضعیت تشکیل کمیته برگزاری جشنواره نقد کتاب، تصویب نهایی برنامه عملیاتی سال 1396 شورا و گروه­های فقه و حقوق و زبان­شناسی، ارایة گزارش نهایی برنامه عملیاتی سال 1395 شورا و گروه­های تخصصی (گزارش رؤسای گروه­ها) و با تحلیل آقای دکتر درّی در بارة طرح جامع اعتلاء و ساماندهی علوم انسانی از منظر مدیریت دانش برگزار شد.

دکتر قبادی، رئیس پژوهشگاه علوم انسانی و شورای بررسی متون در ابتدای جلسه ضمن خیرمقدم گفت: به حول و قوة الهی اولین جلسة شورای بررسی متون را در سال 1396 آغاز کنیم. بعثت پیامبر(ص) را تبریک عرض می­نمایم. در آستانة روز معلم، این روز را تبریک می­گویم و یاد و خاطرة استاد شهید مطهری را گرامی می­داریم.

در ادامه، گزارش دبیر شورای بررسی متون قرائت شد. دکتر کریمی مطهر با تبریک سال جدید، خواستار برگزار نشدن جلسات گروه ها در روز جلسات شورای اصلی شد و سپس گزارشی از عملکرد گروه­ها در سال 95 ارائه داد.

در ادامه جلسه بین اعضای حاضر بحثو گفتگو صورت گرفت. دکتر سید فضل الله موسوی پیشنهاد داد حمایت لازم برای ترجمة کتب از زبان فارسی به زبان عربی و انگلیسی که باعث معرفی فرهنگ اسلامی به سایر کشورها می شود اختصاص یابد.

دکتر افروز در ادامه اظهار داشتند: پیشنهاد می­شود در ارتباط با فرمایش آقای دکتر موسوی در خصوص ترجمه کتاب، خودِ مترجم هم به نویسنده کمک کند.دکتر مصباحی مقدم در ادامه پیشنهاد دادند: گروه وارد محتوای داوری ها بشود و اظهار نظر کند و فردی نباشد و رئیس گروه فقط تصمیم نگیرد و یا یک نفر از گروه فقط تصمیم نگیرد و طرح مساله شود که گروه جمع بندی کند. دکتر توسلی پیشنهاد دادند در سند ملی نقد کار اساسی مفروضات پیشرفت نقد را تعیین کنیم.

در ادامه جلسه، مقرر شد از ماه آینده گروه­های تخصصی شورای بررسی متون در روزی که شورا جلسه دارد، نه قبل و نه بعد جلسه، جلسه ای برگزار نکنند.
همچنین مصوب شد به جای فرم داوری «کاربرگ اولیة نقدنامه» توسط کارگروه تهیه و تدوین شده و پس از دریافت پیشنهادات و نقطه­نظرات اصلاحی گروه­های تخصصی در جلسة شورا تصویب و ابلاغ گردد و داوری با نگاه تدوین نقد بازنگری شود.

در ادامه مقرر شد قرارداد نگارش کتاب منشور شورای بررسی متون با رویکرد مدیریت دانش با آقای دکتر درّی منعقد گردد این کتاب نه یک کرونولوژیک بلکه یک تحلیل تاریخی مسأله­مند است و در پایان جلسه نیز آقای دکتر محمد جعفر حبیب زاده به عضویت گروه فقه و حقوق انتخاب شد و به تصویب شورا رسید.
 
   1396/3/10 09:19    تعداد بازدید :  737


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 737
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )