یکصد و هفتادمین جلسه گروه زبان و ادبیات عربی
 

جلسه 170 گروه زبان و ادبیات عربی شورای بررسی متون و کتب علوم انسانی، در تاریخ 11/08/96 در محل اتاق 321 پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی با حضور رئیس، اعضاء و دبیر گروه زبان و ادبیات عربی برگزار گردید.

این جلسه طبق دستورهای جلسه در چهار محور اصلی دنبال شد؛ در محور اول جلسه پیرامون طرح تالیف کتاب مکتب های ادبی بحث و تبادل نظر شد و در این خصوص اعضای گروه پیشنویس دو صفحه ای این طرح را مطالعه و بررسی کردند و نتیجتا مشخص شد که دکتر ابویسانی نظرات اعضا را مدنظر قرار دهد و طرح جدید را با چارچوب جدید که تمرکزش بر کتاب دانشگاهی برای مقطع لیسانس باشد، نگارش کنند و در جلسات بعدی انشالله مطرح و نهایی گردد.
در محور دوم جلسه پیرامون زمان بندی جلسات نقد کتاب بحث و گفت و گو شد و مقرر گردید که چهار نشست به ترتیب در دانشگاه های اصفهان، شهید بهشتی، شیراز و تربیت مدرس در دو ماه آذر و دی برگزار گردد. زمان های دقیق توسط رابطین گروه در آن دانشگاه ها یعنی دکتر خاقانی، دکتر بهشتی، دکتر کیانی و دکتر میرزایی مشخص گردد و به دبیر اعلام شود که پوسترها را آماده و اطلاع رسانی کند. در محور سوم جلسه به بررسی داوری های واصله سال 96 پرداخته شد و بعد از گزارش اجمالی دبیر گروه از روند ارسال کتابهای سال 96 به داوران، کمیته ها یک به یک بررسی شد و برخی از کتابها در کمیته های ادبیات تطبیقی، میانه و ترجمه مورد بررسی قرار گرفتند و اعضا سطح این داوری ها را مشخص کردند.
در محور آخر جلسه در خصوص طرح فراتحلیل شورا بحث و تبادل نظر شد و مقرر گردید که هر استاد پیشنهادات و راهکارهای خود در این خصوص را برای دبیر گروه ارسال کنند تا به شورا تحویل شود. همچنین قرار شد اگر فردی نظریه ای دارد که می تواند نقد کند، مشخص کند که کرسی نقد نظریه پردازی برگزار شود. دکتر خاقانی پیشنهاد کردند در این خصوص آمادگی کامل دارند که نظریه ای را نقد کنند و کرسی آن در قالب یک نشست نقدی برگزار شود.    1397/8/29 08:57    تعداد بازدید :  528


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 528
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )