یکصد و هفتاد و پنجمین جلسه گروه زبان و ادبیات عربی
 
جلسه 175 گروه زبان و ادبیات عربی شورای بررسی متون و کتب علوم انسانی، در تاریخ 20/02/97 در محل اتاق 321 پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی با حضور رئیس، اعضاء و دبیر گروه زبان و ادبیات عربی برگزار گردید.
این جلسه طبق دستورهای جلسه در دو محور اصلی ذیل برگزار گردید؛ در محور اول جلسه جناب آقای دکتر متقی زاده رئیس گروه عربی ضمن خیر مقدم و تشکر از استادان گروه به خاطر حضور در اولین جلسه سال 1397، ابتدا گزارشی در خصوص برنامه های گروه در سال 96 ارائه کردند و اذعان داشتند گروه عربی خوشبختانه در سال قبل به عنوان اولین گروه فعالیتهای خود را تحویل داده است و در این بخش موفق ظاهر شده است. ایشان همچنین گزارشی از روند چاپ خروجی دو کتاب (کارنامه گروه و کتاب سلسله نشست های نقد کتاب)  ارائه کردند. در ادامه برخی از استادان به ارائه اخبار گذشته در حوزه رشته زبان و ادبیات عربی پرداختند. که به صورت خلاصه مهم ترین آنها ساماندهی ظرفیت دانشجویان دکتری توسط دفتر برنامه ریزی وزارت علوم، برگزاری همایش بین المللی مدیران گروه های عربی جهان در دانشگاه اصفهان و علمی پژوهشی شدن مجله گروه عربی دانشگاه شیراز بود.
 در محور دوم جلسه که یکی از محورهای مهم جلسه این ماه بود، مسئولان کمیته ها به معرفی داوران کتابهای سال 1397 پرداختند. به طور کلی تعداد کتابهای انتخابی امسال به شرح ذیل شد: 17 کتاب ملی، 19 کتاب جهانی و 1 مجموعه مقاله؛ اما به منظور رعایت تعداد حداقلی و حداکثری برنامه های سال 97، مقرر گردید که تعداد 1 کتاب ملی و 1 کتاب جهانی و 2 مجموعه مقاله به لیست کتابها در جلسه آینده اضافه گردد. در این محور جلسه مقرر گردید که یک کتاب ملی، یک کتاب جهانی و دو مجموعه مقاله به لیست برنامه های امسال اضافه گردد.
 
   1397/8/29 09:17    تعداد بازدید :  511


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 511
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )