یکصد و هفتاد و یکمین جلسه گروه زبان و ادبیات عربی

 
جلسه 171 گروه زبان و ادبیات عربی شورای بررسی متون و کتب علوم انسانی، در تاریخ 09/09/96 در محل سالن اندیشه پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی با حضور رئیس، اعضاء و دبیر گروه زبان و ادبیات عربی برگزار گردید.
این جلسه طبق دستورهای جلسه در سه محور اصلی دنبال شد؛ در محور اول جلسه پیرامون زمانبندی دقیق نشست های نقد کتاب در دانشگاه ها بحث و گفت وگو شد.در این بخش ابتدا دبیر گروه گزارشی دادند و تبیین شد که سه نشست دانشگاه اصفهان، شهید بهشتی و شیراز به تربیت در تاریخ های 18 و 19 و 27 آذر ماه برگزار می شوند. و همچنین برای نشست نقد کتاب تعلیم اللغة العربیه در دانشگاه تربیت مدرس نیز مقرر گردید در تاریخ 3 دی ماه برگزار گردد. دکتر متقی زاده در خصوص خروجی های نشست افزودند که از هر نشست یک خروجی بیرون بیاید و در یک کتابچه گزارش نشست های نقد کتاب گروه عربی شورای بررسی متون در سال 96 چاپ شوند.

در محور دوم جلسه در خصوص داوری های واصله سال 96 بحث و گفتگو شد. در این دستور جلسه مشخص شد که از کمیته ادبیات معاصر تاکنون داوری دریافت نشده است و لذا از دوتن از اعضاء خواسته شد که با داوران گروه خود تماس بگیرند و این دو استاد نیز داوری کتابهای خود را هرچه سریعتر به دبیر گروه ارسال کنند. در کمیته ادبیات تطبیقی 3 داوری دریافت شده بود که در مورد آنها نظر نهایی داده شد. در کمیته نقد ادبی فقط یک داوری دریافت شد که بررسی شد. در کمیته ترجمه 4 داوری دریافت شده بود که ارزیابی نهایی شدند. در کمیته صرف و نحو فقط یک داوری دریافت شده بود که نظر نهایی داده شد. در کمیته بلاغت نیز 3 داوری وصول شده بود که فرصت نشد ارزیابی شوند. در کمیته های مهارتهای زبانی و میانه و قدیم نیز 4 داوری دریافت شده بود که متاسفانه به علت ضیق وقت بررسی نشدند و به جلسه ماه بعد موکول شدند.
در محور سوم جلسه پیرامون مقالات چاپ نشده گروه از آغاز تاکنون بحث شد و در نتیجه مقرر شد که دبیر گروه لیست مقالات چاپ نشده را بررسی نهایی بکند و 15 مقاله از مقالات را به پژوهشنامه تحویل دهد و بقیه مقالات از جمله مقالات زبان عربی را نیز در قالب یک شماره دیگر تحویل دهد.

 
   1397/8/29 09:01    تعداد بازدید :  515


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 515
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )