وزير علوم: تحريم ها پيشرفت هاي علمي ايران را متوقف نكرد
ايرنا: وزير علوم، تحقيقات و فناوري تحريم هاي اعمال شده عليه كشورمان را يادآور شد و گفت: موفقيت هاي امروز ايران در زمينه علم و فناوري نشان مي دهد كه تحريم ها نتوانسته است روند پيشرفت علمي ما را متوقف سازد.
به گزارش «سایت شورای بررسی متون و کتب علوم انسانی» به نقل از خبرگزاری ایرنا، رضا فرجي دانا در ديدار با خانم «اوليا موچه نا» همتاي زيمبابوه اي خود بر آمادگي دانشگاه هاي كشورمان براي پذيرش دانشجويان اين كشور تاكيد كرد.
 
وي در اين ديدار با اشاره به پيشرفت هاي علمي و تكنولوژي كشورمان گفت: در حال حاضر چهار و نيم ميليون دانشجو در كشور ما مشغول تحصيل هستند و تقريباً در تمامي رشته هاي تحصيلي، بالاترين سطوح پذيرش دانشجو را داريم؛ رشته هايي كه اكثر آنها قبل از انقلاب وجود نداشتند.
عضو کابینه تدبیر و امید در ادامه با تاکید بر اهمیت گسترش روابط علمی، به خصوص با کشور زیمبابوه، آمادگی کشورمان را برای تبادل دانشجو و استاد با آن کشور اعلام کرد.
خانم اولیویا موچه نا نیز در این دیدار هدف خود را از این سفر در راستای اصلاح سیاست های علمی و دانشگاهی کشورش اعلام کرد و گفت: کشور ما نیز با محدودیت ها و تحریم ها روبه رو است و استادان ما نتوانسته اند از فرصت های مطالعاتی استفاده کنند.
وزیرعلوم زیمبابوه با اشاره به عدم موفقیت کشورش در تجاری سازی یافته های پژوهشی، خواهان گسترش روابط علمی ایران و استفاده از تجارب کشورمان، به خصوص در زمینه نانو تکنولوژی و بیوتکنولوژی شد.
در آغاز این دیدار، حسین سالارآملی، رییس مرکز همکاری های علمی بین المللی وزارت علوم، گزارشی از وضعیت آموزش عالی ایران ارائه کرد و شاخص های مهم آموزش عالی در کشورمان را برشمرد.

 
منبع : ایرنا      1393/3/24 12:05    تعداد بازدید :  1445


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 1445
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )