همایش تخصصی "روش های برتر نقد و داوری آثار علمی اقتصاد"  
گروه اقتصاد شورای بررسی متون و کتب علوم انسانی همایش تخصصی با عنوان «روش های برتر نقد و داوری آثار علمی اقتصاد» برگزار کرد.
این همایش با ارائه گزارشی از عملکرد 17 ساله گروه اقتصاد و 250 نقد کتاب علمی و شیوه های برتر نقد آثار علمی و نیز شیوه های برتر تدوین متون درسی اقتصاد برگزار  شد.

 

در این همایش نویسندگان، مترجمان، داوران برتر آثار اقتصادی، ناشران برتر کتب اقتصادی، مدیران گروه های اقتصاد دانشگاه های کشور و اعضا و داوران گروه اقتصاد شورای بررسی متون و کتب علوم انسانی حضور بهم رساندند.
دکتر غلامرضا مصباحی مقدم، رئیس گروه اقتصاد شورای بررسی متون و کتب علوم انسانی در خصوص این همایش به پایگاه اطلاع رسانی شورا گفت: ارزیابی و نقد آثار علمى در بهبود كيفيت آن نقش به سزايى دارد. به همین منظور در این مراسم سعی داریم با دعوت از کسانی که در راه پيشبرد دانش اقتصاد سهم داشته اند به  گسترش فرهنگ نقد علمى  و دست يافتن به روش های نقد برتر آثار حوزه علوم اقتصادی كمك كنیم. رئیس گروه اقتصاد شورای بررسی متون افزود: ما در این نشست عملكرد ١٧ساله خود در حوزه نقد کتاب ها و منابع درسی اقتصاد را به نقد و ارزيابى صاحبنظران قرار دادیم و انتظارتمان از همایش برآورده شد.
دکتر مصباحی مقدم در این همایش 
در زمینه روند داوری، بازبینی، جلسات گروه و آینده گروه به ایراد سخنرانی پرداخت و سپس دکتر واعظ، عضو گروه اقتصاد، درباره نقدنامه داوری های گروه اقتصاد و تجربیات به دست آمده از داوری ها و بازبینی ها توضیحاتی ارائه کرد. سپس همایش به تبادل نظر و گفت و گو در خصوص ویژگی های یک اثر خوب اقتصادی، مسائل و مشکلات فرآوری آثار اقتصادی، بایسته های داوری و خطاهایی که تا کنون در تدوین ، ترجمه و داوری آثار پدید آمده است، بایسته های آموزش اقتصاد و بایسته های کاربردی کردن دانش اقتصاد ادامه یافت.

یادآور می‌شود این همایش روز پنج‌شنبه مورخ 25دیماه 93 از ساعت 8 الی 12 در محل سالن حکمت پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار شد.
 
انعکاس خبری:
 
 
 
   1393/10/25 15:09    تعداد بازدید :  2059


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 2059
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )