هفدهیمن (17) جلسه شورای دبیران

هفدهیمن جلسه شورای دبیران در مورخه ‌شنبه 24/8/93  به همت دکتر حسینی دبیر شورا و با حضور دبیران گروه های تخصصی و اعضای دبیرخانه در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار شد.
دستور هفدهیمن جلسه شورای دبیران شامل گزارش دبیر شورا و گزارش دبیران گروه‌ها از آخرین وضعیت گروه مربوطه در خصوص وضعیت نقدنامه 93 با توجه به دستور العمل‌های جدید شورا، نحوه انعکاس دستور جلسات و مصوبات شورا در جلسات گروه، انعکاس مسایل گروه در سایت شورا، وضعیت اجرای برنامه‌های اعلامی گروه در سال 93، تکمیل اعضاء گروه، وضعیت مقالات نقد برای پژوهشنامه انتقادی و سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری بوده است.
آقای دکتر سید حسین حسینی، دبیر محترم شورای بررسی متون و کتب علوم انسانی در این جلسه، با ذکر این مطلب که هدف از برگزاری جلسات شورای دبیران، رفع خلاء هایی است که ممکن است در مجموعه کار بین دبیران و دبیرخانه رخ دهد به مشکل کور نظریه پردازی علمی در حوزه ها و دانشگاه ها و مساله تولید علوم انسانی بومی اشاره داشت و رفع این مشکل و بازگشایی این گره را در فضای جامعه علمی امروز  را تنها در گرو نقد روشمند و علمی کتب و متون علوم انسانی معاصر دانست و از این جهت رسالت شورای بررسی متون را بسیار مهم و موثر دانسته و از آن به عنوان تنها نهاد علمی دانشگاهی کشور یاد کردند که با دقت و حساسیت به این وظیفه عمل می کند.
دبیر محترم شورا در ادامه به اجرای طرح های پژوهشی 12گانه با هدف تالیف کتاب و با خصوصیت بومی سازی و اسلامی شدن پرداخت و متذکر شد که در این کتاب ها و سایر منشورات شورا باید متدنقد شورا قوام بیشتری داشته باشد.  دکتر حسینی در جمع بندی نهایی افزود: رشد کمی فعالیت های شورا بسیار خوب بوده است؛ اعم از تعداد نقد کتب و متون، برگزاری جلسات و نشست های علمی، تولید مقالات پژوهشی، افزایش مجموعه مشارکت استادان؛ اما در کنار این موارد از رشد کیفی هم غافل نشده است؛ همانند توجه به نقد نظریه های جهانی، تبدیل متون نقد به مقاله های نقد، برگزاری کارگاه های متد نقد کتاب، علمی و پژوهشی شدن مجله شورا، تالیف کتب، ارتقاء شاخصه های نقد متون، که البته برای رسیدن به نقد مطلوب باید تلاش های بیشتری صورت گیرد.
در ادامه به علت طولانی شدن محور اول جلسه و تمام شدن زمان جلسه، محور دوم به جلسه آتی شورای دبیران در تاریخ روزشنبه مورخه 15 /9/93 ساعت 15الی 17 موکول شد. در این جلسه دبیران محترم به بحث و تبادل نظراتی در خصوص محور اول جلسه پرداختند. 

 
   1393/12/26 10:00    تعداد بازدید :  1647


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 1647
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )