یکصد و پنجاه و دومین جلسه گروه زبان و ادبیات عربی

جلسه 152 گروه زبان  وادبیات عربی شورای بررسی متون و کتب علوم انسانی، در تاریخ 3/10/94 در محل سالن ادب پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی با حضور رئیس، اعضا و دبیر گروه زبان و ادبیات عربی برگزار گردید.
این جلسه طبق دستورهای جلسه در سه محور مهم دنبال شد؛
در محور اول پیرامون نهایی سازی کتاب نقد در تراز جهانی بحث شد. در این باره جهت یکسان سازی محتوای کتاب در هر کمیته مقرر شد؛ در هر کمیته مجموعا 35 تا 45 صفحه متشکل از معرفی کتابهای مهم در مراکز علمی جهان اسلام در هر کمیته، کتابهای داوری شده جهانی در آن کمیته، وضعیت کتابهای مورد استفاده در آن کمیته و دو مقاله جهانی مستخرج از نقد کتاب جهانی آورده شود.
در محور دوم پیرامون فرایند داوری­های 94 از ابتدای سال تاکنون سخن گفته شد. طی گزارش دبیر و مسؤلان کمیته ها مشخص شد؛ در کمیته میانه، داوری و جمع بندی 3 کتاب و یک مجموعه مقاله دریافت شده است. در کمیته ادبیات قدیم، داوری و جمع بندی آقای دکتر اقبالی، ایمانیان و دکتر توکلی، و دکتر میر احمدی دریافت شده است. در کمیته نقد ادبی داوری آقای دکتر بیانلو و خانم آزاده منتظری و دکتر خاقانی و دکتر حسنعلیان دریافت شده است. در کمیته معاصر داوری آقای دکتر صالحی و دکتر باغجری دریافت شده است. در کمیته ترجمه داوری دکتر سعیداوی و دکتر قندیل و دکتر رحیمی خویگانی زاده و دکتر ناظمیان دریافت شده است. در کمیته ادبیات تطبیقی، داوری دکتر ابویسانی و خانم دکتر ملک مرزبان، دکتر مشایخی و دکتر آرمن دریافت شده است. در کمیته صرف و نحو نیز داوری های آقایان دکتر متقی زاده و ابن الرسول، و رحمانی دریافت شده است. در پایان مقرر شد تمامی داوری­هایی که تاکنون دریافت شده است، جهت ارزیابی نهایی به مسؤلان کمیته­ها ارجاع داده شود و مسؤلان محترم ارزیابی خود را به صورت مکتوب به دبیر اعلام کنند.
در محور سوم جلسه پیرامون برگزاری سه نشست تخصصی نقد کتاب سخن گفته شد. در این بخش رئیس و دبیر گروه گزارشی مفصل از سه نشستی که در دانشگاه های بوعلی سیناء همدان، شهید بهشتی و علامه طباطبائی تهران برگزار شده است، ارائه کردند. در پایان نیز مقرر شد؛ گزارشی دقیق از هر سه نشست جهت درج در سایت شورای متون و ارائه به دکتر قبادی و حسینی رئیس و دبیر شورای بررسی متون و کتب علوم انسانی، مکتوب شود.
 
   1394/10/19 14:21    تعداد بازدید :  1172


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 1172
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )