سومین نشست «ادبیات جهان»
با حضور پروفسور ژان بسی ­یراز دانشگاه سوربن

گروه تخصصی زبان­شناسی و زبان­های خارجی شورای بررسی متون و کتب علوم انسانی با همکاری دانشگاه بوعلی سینا همدان سومین نشست تخصصی ادبیات جهان را در تاریخ 7 بهمن ماه 1394 برگزار کرد.

سومین نشست «ادبیات جهان» با حضور پروفسور ژان بسی­یر استاد ممتاز ادبیات عمومی و تطبیقی دانشگاه سوربن جدید – پاریس 3 و رئیس افتخاری انجمن بین­المللی ادبیات تطبیقی، با مدیریت آقایان دکتر احمد رمضانی از گروه تخصصی زبان­شناسی و زبان­های خارجی پژوهشگاه علوم انسانی و دکتر مازیار مهیمنی عضو هیأت علمی گروه زبان و ادبیات فرانسۀ دانشگاه بوعلی­سینا در روز چهارشنبه هفتم بهمن­ماه 1394 در سالن اندیشه پژوهشگاه علوم انسانی در قالب ویدئوکنفرانس برگزار گردید. گرچه این نشست به دلیل مشکلات فنی با تأخیر آغاز شد و در بخشی از  سخنرانی پروفسور بسی­یر نیز با همین مشکلات مواجه بودیم، در نهایت این سخنرانی انجام گرفت و مخاطبان از حضور در جلسه اظهار رضایت کردند.

محورهای اصلی سخنرانی آقای بسی­یر، مسائل مربوط به بازنمود ادبی در سده­های نوزدهم و بیستم، چالش­های روایت تاریخی، مسائل مربوط به زمان روایی و ابعاد بلاغی ادبیات بودند. در پایان نشست، دکتر مازیار مهیمنی به خلاصه و جمع­بندی این مباحث پرداختند.    

   
   1394/11/18 10:47    تعداد بازدید :  1723


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 1723
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )