دوره آموزشی: ویرایش زبانی 

 

ویرایشِ متن‌ در تمامیِ کشورهای جهان به عنوان یکی از مهمترین مراحل چاپ و نشر مورد توجه بوده و شخصِ ویراستار از جایگاهی همسنگ نویسنده یا مترجم اثر برخوردار است.

اگرچه ویراستاری در مفهومی که امروزه به آن پرداخته شده قدمت چندانی در ایران ندارد اما در 30 سال اخیر اکثر ناشران حتی ناشران کوچک مسئله ویرایش را مورد توجه قرار داده‌اند و دیگر کمتر کتابی بدون ویراستاری به چاپ می‌رسد و می‌توان گفت در این دوره گام بلندی برای برنامه‌ریزی مدون در زمینه ویراستاری برداشته شده است.

از این رو کسب مهارت ویراستاری علاوه بر رفع نیازهای فردی دانشجویان در نگارش صحیح آثار پژوهشی می تواند  یکی از راههای مناسب کسب درآمد نیز قلمداد شود.

بعد از ارائهٔ مباحث نظری ویرایش زبانی، به درخواست شرکت‌کنندگان در کارگاه‌های نظری، این دوره به عنوان دوره تکمیلی و با هدف ایجاد مهارت در ویرایش زبانی و تربیت ویراستار برای پژوهشگاه و مراکز علمی و پژوهشی و انتشاراتی خارج از پژوهشگاه برگزار می شود.

 

 

مدرس:  سید جلیل شاهری لنگرودی

  • عضو انجمن زبان‌شناسی ایران
  •  

 تاریخ شروع دوره: 15 شهریور ماه 95

به شرکت کنندگان گواهی نامه علمی و رسمی شرکت در دوره آموزشی ارائه خواهد شد. این گواهی نامه قابل ترجمه و مورد تایید وزارت علوم, تحقیقات و فناوری می باشد.

 

علاقمندان با مراجعه به سایت پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگ ثبت نام را تکمیل و همراه با مدارک مورد نیاز به مرکز آموزش های تخصصی کاربردی علوم انسانی تحویل دهند و یا اسکن مدارک مذکور را به نشانی اینترنتی ارسال نمایند.


نشانی ثبت نام و مکان برگزاری دوره : تهران - بزرگراه کردستان - نبش خیابان 64 غربی - پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی

نشانی ثبت نام اینترنتی :

workshop.ihcs@gmail.com

کانال تلگرام مرکز : @ihcsoe

مرکز آموزش‌های کاربردی و تخصصی آزاد پژوهشگاه

برای کسب اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید

 

   1395/4/15 10:37    تعداد بازدید :  1300


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 1300
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )