يكصد و هفتاد و سومین (173) جلسه شورای بررسی متون و کتب علوم انسانی
 
جلسه 173 شورای بررسی متون و کتب علوم انسانی با گزارش رؤسای محترم گروه­های زبان و ادبیات فارسی، علوم سیاسی، زبان و ادبیات عربی، فلسفه و کلام در مورد تجمیع کتب تراز جهانی سال های اخیر، گزارش کمیته ترجمه متون علوم انسانی و گزارش مصوبات کمیته کیفی­سازی نقدنامه­ها در تاریخ 6/3/1395 برگزار شد.

در این جلسه پیشنهاد شد که در راستای رونمایی از کتاب آیت­الله مصطفوی و حضور چند تن از اساتید برجسته برای این­که از ظرفیت پژوهشگاه جهت مرجع شدن و حضور علمی اساتید استفاده شود، سلسله درس­های اصول و... با حضور اساتید برجسته در جهت شکوفایی ظرفیت­های پژوهشگاه برگزار گردد.

در ادامه جلسه، مقرر شد گروه­ها، متون ترجمه­ای خود را با انتخاب یک عنوان ترجیحاً از کتب داوری شده با مشخصه­های بومی بودن، اولویت مداری و با نگاه نقادانه برای دبیرخانه ارسال نمایند.

همچنین با شور و مشورت در خصوص نقد کتب پیام نور، پیشنهاد شد دربارة کتاب­های دانشگاه پیام نور شورا مستقیماً طرف قرارداد با دانشگاه پیام نور باشد و نشست­های نقد کتاب در دانشگاه پیام نور سازمان سمت برگزار گردد.

در ادامه در خصوص کیفی سازی نقدنامه ها بین اعضای حاضر در جلسه بحث و گفت و گو صورت گرفت و مقرر شد خروجی­ها را به مؤلف و ناشر با جمع­بندی مشخص ارسال شود و حق معنوی دو داوری لحاظ گردد. در ادامه پیشنهاد شد که نقدنامه را به صورت پژوهشنامه انتقادی تخصصی و بر مبنای گفتگوی انتقادی برای هر گروه بینیم تا اثر بخش و مفید فایده باشد.

همچنین در پایان جلسه مقرر شد گروه­ها هرچه سریعتر فایل اصلاح شده شیوه­نامه تدوین اثر دانشگاهی به دبیرخانه شورا ارسال نمایند.
 
   1395/11/12 13:55    تعداد بازدید :  1207


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 1207
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )