یکصد و هفتاد و پنجم ( 175) جلسه شورای بررسی متون و کتب علوم انسانی
 
جلسه 175 شورای بررسی متون و کتب علوم انسانی با سخنان رئیس پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی و معارفه دبیر جدید شورا، گزارش مصوبات کمیته کیفی­سازی نقدنامه­ها و گزارش پیشرفت کار دبیرخانه و گروه­های شورا در تاریخ 7/5/1395 برگزار شد.

دکتر قبادی در آغاز این جلسه با خوشامد به اعضای جلسه گفت: خدمت جناب آقای دکتر کریمی مطهر به جهت قبول دبیری شورای بررسی متون تبریک عرض می­کنم. اعضای محترم شورای بررسی متون به هر حال سبق فضل و فضل سبق ایشان را در شورای بررسی متون آگاه هستید. امیدوارم خداوند به ایشان توفیق دهد به برکت اخلاص و پشتکاری­ که دارند و با تعامل سازنده­ای که در ایشان سراغ داریم و مقبولیتی که بنده اطمینان خاطر دارم در میان مدیران گروه­ها و مجموعه شورای متون دارا هستند و با فضل الهی و پشتیبانی شما بزرگواران موفق باشند.

وی از دبیر جدید شوار خواستند این پنج بند را مدنظر قرار دهند:
1.         برنامه مداری
2.       ظرفیت شناسی شورا و تبدیل ساختن شورا به شبکه نخبگانی علوم انسانی کشور
3- وارسی کارآمدی  مجموعه شورای متون و دبیرخانه
4. همگرایی مدبرانه با تمام نهادها، معاونت­ها، سازمان­ها و بخش­های مختلف پژوهشگاه
5- محصول گرایی
 دکتر قبادی در ادامه افزودند: از گروه مدیریت درخواست داریم که یک خوانش علمی از موضع مدیریت دانش درباره فعالیت­های شورای متون داشته باشند. تقاضای بنده از گروه مدیریت این است که در مقطع کنونی برای آینده شورای متون راهنمایی عالمانه­ای را ارائه فرمایند. البته معیار و مبانی ما برنامه توسعه پژوهشگاه است خوشبختانه در برنامه توسعه پژوهشگاه شورای بررسی متون پررنگتر و همه جانبه دیده شده است. 
دکتر کریمی مطهر دبیر شورا نیز در ادامه اظهار کردند: بنده قبل از هرچیز از آقای دکتر قبادی تشکر می­کنم همچنین از اظهار لطف همکاران محترم سپاسگزارم برای آقای دکتر حسینی که سال­های سال در این شورا زحمت کشیدند آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم بنده نیز فعالیت­های اثر بخشی در شورا انجام دهم. دکتر کریمی در ادامه در خصوص طرح­ها و برنامه­هایی که برای شورا داشت، سخنرانی ایراد کرد و گفت: علاوه بر برنامه­های علمی و عملی خود در دبیرخانه شورا سه نکته را سرلوحه برنامه­های خود قرار خواهم داد؛ پرهیز از فردگرایی؛ کیفی­سازی فعالیت­ها و محصول محور بودن؛ افزایش فعالیت­های مجازی
دکتر سید ضیاء هاشمی نیز در پایان جلسه پیشنهاد دادند که با برنامه­ریزی مناسب بخشی از زمان جلسه به مباحث راهبردی شورا اختصاص داده شود. در خصوص اقتصاد مقاومتی و ضرورتش شورا و همچنین دانشگاه­ها به گفتمان بپردازند. وی همچنین پرداختن به موضوعات و مباحث آسیب­های اجتماعی و موضوعات و مباحث محیط زیستی را نیز مهم ارزیابی کردند.

 
   1395/11/23 12:03    تعداد بازدید :  1153


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 1153
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )