گزارش نشست علمی- تخصصی
ایران شناسان روس و ایران شناسي در روسيه در دانشگاه الزهراء (س)

 
در راستای فعالیت و حمايت شوراي بررسي متون از نشست هاي علمی- تخصصی انجمن‌ها و مراكز علمي دانشگاهي روز دوشنبه ۳۰ بهمن ۹۶ ساعت ۱۳ در محل تالار حافظ در دانشکده ادبيات دانشگاه الزهراء (س) به ميزباني گروه زبان روسی نشست تخصصي با عنوان «ایران شناسان روس و ایران شناسي در روسيه» با همكاري انجمن ایرانی زبان و ادبیات روسی و بخش روابط بین الملل دانشگاه علامه طباطبائی (ره) برگزار کرد.
سخنران اين نشست بولات فتکولين دکتراي زبانشناسی مقابله‌ای از دانشگاه دولتي چليابينسك بودند. ايشان در سخنراني خود بيشتر به معرفي دانشگاه چليابينسك و رشته ايرانشناسي در دانشكده اوراسيا و شرق پرداختند، در ادامه برخي از ايرانشناسان معروف روسيه را نام بردند. علاوه براين، ايشان در سخنراني خود با توجه به روابط دوستانه ايران و روسيه به زمينه هاي مختلف همكاري در بخش هاي اقتصادي، سياسي، ديني، فرهنگ، آموزشي و ... نيز اشاره كردند و همچنین اشاره‌ای به سایت‌های معتبر ایرانی برای ایران‌شناسان روسیه و اهمیت اعتبار آنها صحبت کردند و در ادامه چند سایت روسی را به دانشجویان و اساتید زبان روسی ایران معرفی کردند که متقابلا ایشان نیز بتوانند به منابع دست اول دسترسی داشته باشند.
در آخر جلسه پرسش و پاسخ مطرح شد. و در پايان هديه اي به رسم يادبود از صنایع دستی ایرانی که کار دانشجویان دانشگاه الزهرا بود به ايشان اهدا گرديد. پس از آن جلسه ايي کوتاه با اعضای هیات علمی گروه زبان روسی دانشگاه الزهرا و دبیر گروه زبان‌هاي خارجي شوراي بررسي متون تشکیل شد و تعدادی كتاب نوشته اعضاي هيأت علمي گروه زبان روسي به آقای دکتر بولات فتكولين اهدا گردید.
 
 
   1396/12/13 10:09    تعداد بازدید :  1053


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 1053
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )