آغاز به کار گروه «روش‌شناسی علوم انسانی اسلامی » در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی


اولین جلسه گروه روش‌شناسی علوم انسانی اسلامی در تاریخ 3/7/92 در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار شد. این جلسه با حضور رئیس گروه روش‌شناسی علوم انسانی اسلامی دکتر سیّدحسین حسینی و با حضور اعضاء گروه در سالن غدیر تشکیل شد.
دکتر سیّدحسین حسینی در ابتدا در باب فلسفه تاسیس گروه و سیاست‌های کلی آن مسائلی را مطرح کردند و در ادامه دربارة شورای بررسی متون و کتب علوم انسانی، سوابق، اهداف و ساختار گروه توضیحاتی دادند.
دکتر حسینی در ادامه به روند جاری گروه‌های سیزده‌گانه شورای بررسی متون اشاره کرد و تاکید کردند بحث اسلامی سازی علوم باید به یک فرایند علمی بدل شده و به عنوان یک مساله علمی در جامعه دانشگاهیان کشور شناخته شود تا بتوان برای آن راهکارهای علمی تعریف کرد.
در این جلسه وی به آسیب‌شناسی و شرح وظایف گروه از منظر نقد کتب حوزه علوم انسانی پرداخت و هریک از اعضاء به ارائه دیدگاههای خود  در این خصوص پرداختند.
لازم به ذکر است که این گروه طی دیدار اعضای شورای بررسی متون و کتب علوم انسانی با رهبر معظم انقلاب اسلامی و تاکید ایشان بر توجه به مسأله علوم انسانی اسلامی تشکیل شده و به عنوان اولین گروه «روش‌شناسی علوم انسانی اسلامی» در دانشگاهها و مراکز پژوهشی کشور فعالیت خود را آغاز کرده است.

 
   1392/9/18 10:25    تعداد بازدید :  1398


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 1398
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )