صورتجلسه يكصد و نود و پنجمین (195) جلسه شورای بررسی متون و کتب علوم انسانی
 
 جلسه 195 شورای بررسی متون و کتب علوم انسانی در تاریخ 6/2/97 با سخنان رئیس شورا، گزارش دبیر شورا، گزارش رؤسای محترم گروه­های تخصصی شورا، تبادل نظر در بارة بهره­گیری از ظرفیت نقد گروه­ها در چهارچوب برنامه­های دبیرخانه کرسی­های نظریه پردازی برگزار شد.
دکتر قبادی، رئیس پژوهشگاه در ابتدای این جلسه ضمن خوشامدگویی عنوان کرد: در سخنرانی که مقام معظم رهبری اخیراً ایراد کردند چهار نکته متناسب با شورای بررسی متون وجود داشت:
1) نقادی و نوآوری موجب ترویج و اعتلای علوم عقلی می­شود.
2) روحیة نقادی و بیان حرف نو کار نامه مهم مرحوم علی مدرس زنوزی است.
3) علوم عقلی موجب تکریم و ترویج اندیشه ورزی است.
4) علوم عقلی باید در حوزه­های مختلف رواج پیدا کند.
نکات بالا که شامل ضرورت نقد است، می تواند پشتوانه نظری و عملی شورا شود.
در ادامه جلسه با بحث و تبادل نظراتی که بین اعضای این نشست برگزار شد، پیشنهاداتی مطرح شد: دکتر قبادی پیشنهاد دادند جهت همکاری شورای بررسی متون در جشنواره علوم انسانی و صنعت، این شورا استادیارهای جوان و با استعداد را به دبیرخانه دائمی علوم انسانی، تولید و اشتغال معرفی کند. دکتر شریف­زاده، مدیر گروه هنر در این خصوص اظهار کردند: با توجه به اینکه در حوزه هنر، بحث رشته های صنایع دستی و سنتی هم مطرح است، اجازه دهید ما با موضوع صنایع دستی وارد جشنواره علوم انسانی و صنعت شویم.
دکتر توسلی، رئیس گروه علوم سیاسی اظهار داشتند: نقدهای کتاب در ترجمه را به زبان انگلیسی و عربی ترجمه کنیم و با دانشگاه های دیگر ارتباط برقرار کنیم تا نقد ما در سطح بین المللی مطرح شود.
در این جلسه مقرر شد گروه ها همراه با اعلام برنامه، تقویم زمانی هم تحویل بدهند.
در انتهای این جلسه، بحث علمی با عنوان «راهکارهای توسعه علم در ایران از نظر جامعه شناسی» با سخنرانی دکتر نعمت الله فاضلی انجام پذیرفت و مورد نقد و تحلیل قرار گرفت.

   1397/3/13 10:46    تعداد بازدید :  1115


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 1115
5.1/10 (تعداد آرا 11 نفر )