يكصد و نود و هفتمین (197) جلسه شورای بررسی متون و کتب علوم انسانی
 
جلسه 197 شورای بررسی متون و کتب علوم انسانی در تاریخ 7/4/97 با سخنان رئیس شورا، گزارشی از اقدامات ویژه گروه ­ها، بحث و تبادل نظر در بارة دویستمین جلسه شورا و پیشنهادها و راه­کارهای افزایش اثربخشی فعالیت­ های شورای بررسی متون، تبادل نظر در باره بهره ­گیری از ظرفیت نقد گروه­ها در چهارچوب برنامه­ های دبیرخانه کرسی ­های نظریه پردازی و در پایان با سخنرانی دکتر عماد افروغ برگزار شد.
دکتر قبادی در ابتدای این جلسه اظهار داشت: در آستانه دویستمین جلسه شورای بررسی متون هستیم و این روز، می­تواند فرصت بازکاوی، بازشناسی، تدبیر و تحلیل عملکرد شورا باشد. وی با بیان اینکه چگونه ما می­ توانیم اثربخش تر عمل کنیم به پنج محور اشاره کرد:
1)    هماهنگی بیشتر با مدیران دانشگاه ­ها به ویژه مدیران گروه ­ها و دپارتمان­ ها برای ایجاد یک رابطة نهادینه ­تر بین شورا و مدیران؛
2)    تبدیل ظرفیت ­های شورا به کرسی­ های نظریه ­پردازی، مناظره، نوآوری و نقد.
3)    تولید کتاب­ های فاخر که امکان مرجع شدن هم داشته باشد.
4)  پیوند شورای بررسی متون با مجموعه طرح­ های اعتلا؛ این یک ظرفیت علمی است که در پژوهشگاه ایجاد شده و بیش از 100 پروژه با رویکرد کاربردی سازی علوم انسانی ایجاد شده است.
5)    هدفمندتر سازی فعالیت ­های گروه­ ها به سمت بهره ­وری بیشتر.
 
دکتر قبادی در ادامه تأکید کردند که شورا در خصوص طرح تراز بین الملل پژوهشگاه استفاده کند و همچنین از شخصیت ­های تراز اول دنیا و با نفوذ در دانشگاه­ های جهان برای حضور در پژوهشگاه دعوت بعمل آورد.
در ادامه جلسه دکتر مصباحی مقدم، دکتر توسلی، خانم دکتر مصطفوی، دکتر کریمی دوستان پیشنهاداتی برای حضور اعضای جدید در گروه های تخصصی شورا ارائه کردند و دکتر سید جمال موسوی از دانشگاه تهران، دکتر امیرسالاری دانشیار دانشگاه ارومیه، دکتر روزبه زرین­کوب استاد دانشگاه تهران و دکتر عادل فر از دانشگاه قزوین به عنوان عضو گروه تاریخ انتخاب شدند و به تصویب نهایی شورا رسید. دکتر بزرگ مهری از استادان حوزة معماری از پژوهشگاه میراث فرهنگی، دکتر ایرج داداشی استاد دانشگاه هنر در حوزه فلسفه هنر و حکمت هنر و رئیس گروه تحصیلات تکمیلی فلسفه هنر، دکتر مهران هوشیار استادیار دانشگاه سوره و آقای مسعود سفلایی فوق لیسانس رشته سینما و رئیس گروه سینمای دانشگاه هنر به عنوان عضو گروه هنر انتخاب شدند و به تصویب نهایی شورا رسید.
 
   1397/6/25 09:49    تعداد بازدید :  821


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 821
5.1/10 (تعداد آرا 11 نفر )