برگزاری پانزدهمین جلسه شورای دبیران

پانزدهمین جلسه شورای دبیران در روز شنبه مورخ 23/9/92 در سالن اندیشه پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی با حضور دبیر محترم شورای بررسی متون جناب آقای دکتر سیّد حسین حسینی، معاون راهبردی، کارکنان محترم دبیرخانه و دبیران گروههای 13گانه شورا برگزار شد.
این جلسه با ذکر تلاوتی چند از آیات قرآن کریم آغاز شد و در ابتدای جلسه جناب آقای نجف­پور معاون راهبردی شورا، ضمن تشکر از حضور دبیر شورا و دبیران گروهها در جلسه، از اعضا خواستار شد تا گزارش های امور سپرده شده در زمان تعیین شده ارسال شود.
در ادامه جلسه، دکتر حسینی نیز ضمن خیر مقدم و تشکر از حضور دبیران به اهمیت نقد و بررسی در حوزه علوم انسانی اشاره کرد و گفت: که در حوزه علوم انسانی کار جدی­ای انجام نمی گیرد و ما باید تلاش کنیم تا بتوانیم در این حوزه تاثیر گذار باشیم. فلذا فعالیتهای گروههای شورا می بایست توسط رؤسا و دبیران محترم تقویت شود.
وی افزود که عملکرد شورا نسبت به سالهای گذشته ارتقا یافته ولی در عین حال باید بتوانیم جریان نقد علمی را بسط دهیم و از درون گرایی به برون گرایی برسیم.
دبیر شورای متون با این توضیح که ما در چند سال گذشته بیشتر به دنبال هماهنگ­سازی سیاست ها و برنامه های داخلی شورا و گروهها بودیم ادامه داد که از این به بعد باید به بسط جریان و فرهنگ نقد در کشور بپردازیم. وی افزود که کار بعدی و اصلی ما تلاش در جهت تبدیل شدن به یک مرجعیت علمی و تولید نظریه متناسب با مبانی بومی و دینی است تا در نهایت بتوانیم به هدف مورد نظر یعنی ایجاد تحول در حوزه علوم انسانی دست یابیم.
در پایان جلسه دبیران گروهها ضمن ارایه گزارش از فعالیتهای خود، به ارایه پیشنهاداتی در باب فعالیتهای گروهها و اعضای خود پرداختند و در نهایت مقرر شد نشستی با حضور دبیران جهت بررسی و ارتقای پرسشنامه نقد و بررسی متون و آیین­نامه جمع بندی داوریهای کتب برگزار شود.

    1392/9/24 12:33    تعداد بازدید :  1893


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 1893
5.2/10 (تعداد آرا 13 نفر )