دویست و سومین(203) جلسه شورای بررسی متون و کتب علوم انسانی


جلسه 203 شورای بررسی متون و کتب علوم انسانی در تاریخ  6/10/97 با محوریت ارائه گزارش دبیر شورای بررسی متون و کتب علوم انسانی، ارائه گزارش جمع بندی نهایی پنل­ های تخصصی گروه­ ها با عنوان «علوم انسانی، نقد و اثربخشی»، تبادل نظر در بارة «تحولات علوم انسانی و انقلاب اسلامی»، بحث در بارة معیارها و شاخص ­های اثربخشی عملکرد شورای بررسی متون و بحث در بارة استفادة بهینه از شبکه نخبگانی شورای بررسی متون در خصوص انتخاب کتب و منابع درسی برگزار شد.
در این جلسه مقرر شد به مناسبت دهه فجر، نشست «علوم انسانی و انقلاب اسلامی» به گروه ­های شورا واگذار شود و در نهایت در این جلسه مقرر شد 11 بهمن سال 97، جلسه شورا به همایش یک روزه «علوم انسانی و انقلاب اسلامی» اختصاص یابد. در این جلسه مقرر شد نشست «کارنامه ادبیات انقلاب اسلامی در چهار دهه اخیر» در 18 بهمن توسط گروه زبان و ادبیات فارسی شورای بررسی متون برگزار شود.
  در ادامه درباره طرح «کتاب درسی الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت» بحث و تبادل نظر صورت گرفت. سپس جلسه درباره مشارکت شورا و اعضای آن در همایش «ارتباط علوم انسانی، تولید و صنعت» ادامه یافت.
دکتر مظاهری، مدیر گروه روان شناسی در این جلسه، ضمن پیشنهادی اعلام کرد: نکته ­ای در گروه روان­شناسی مطرح شده این است که ما بیشتر به حوزه روان­شناسی عامه بپردازیم. ما مجلات زرد زیادی داریم و گاهی توسط این مجلات آموزش مخرب ارائه می­ شود. در حوزة کتاب هم دارد این  اتفاق می­ افتد. پیشنهاد این است که ما وارد حوزة نقد کتب عامه و مجلات زرد بشویم. پس از بحث و تبادل نظر، مقرر شد 3 نشست گروه روان شناسی با عناوین ذیل برگزا شود:
1. نشست تخصّصی روان­شناسی مثبت­ در تاریخ 30/11/1397 در دانشکدة روان­شناسی دانشگاه شهید بهشتی؛
2. نشست تخصّصی نقد تألیفات در حیطة روان­شناسی و قرآن و حدیث در اسفند 1397 در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی؛
3. نشست تخصّصی نقد فرایند ترجمه در حیطة روان­شناسی در اردیبهشت 1398 در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی.
در این جلسه، دکتر محمد مهدی مظاهری به عنوان عضو گروه فلسفه و کلام انتخاب شد و در پایان گزارشی از وضعیت پژوهشنامه انتقادی متون و برنامه های علوم انسانی ارائه شد.
   1397/12/21 09:13    تعداد بازدید :  607


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 607
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )